Hyde Park na Linii Otwockiej :  Forum LO
 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
smiling smiley OLPEX–P : nowe kursy z Rzakty do Otwocka smiling smiley
Autor: Celestynów (IP zapamiętane)
Data: 25 lut 2007 - 18:18:33

Cytat:
"Linia Otwocka"
Od początku lutego mieszkańcy kilku wsi z terenu gminy Wiązowna są odcięci od świata, a przynajmniej kontakt w nim mają poważnie utrudniony. Powód to wycofanie się PPKS Piaseczno z wielu tras. Mamy dla nich jednak dobrą wiadomość – już od poniedziałku 26 lutego, w miejsce PPKS wjadą autobusy Wilga–Bus

Komunikacyjny problem dotknął m.in. Dobrzyniec, Rzaktę, Kąck, Duchnów. Zamiast kilku – jak dotychczas – kursów PPKS zostawiło po jednym, góra dwa, i to o porach, które wielu osobom nie pozwalają dojechać i wrócić z pracy. W większości miejscowości, m.in. z i do Radiówka, zlikwidowano też wszystkie kursy weekendowe.
– Mieliśmy rano świetne połączenie z Warszawą, gdzie autobus jechał przez Otwock, mieliśmy też w dobrych godzinach autobusy powrotne, teraz wszystko polikwidowali – skarży się jedna z mieszkanek Rzakty, pracująca w Otwocku. – Jak kończę pracę o 18, muszę czekać półtorej godziny na prywatną linię Nova.
Powód zmian jest taki jak zawsze – pieniądze. Kursy stały się nierentowne, często autobusy jeździły na pusto lub wożąc po kilka osób. Pewne nadzieje na rozwiązanie problemu przynosi niedawna konferencja na temat komunikacji publicznej gmin wokół aglomeracji warszawskiej w powiązaniu z systemem komunikacyjnym stolicy. Brali w niej udział wójtowie i burmistrzowie gmin podwarszawskich. O jej wynikach pisaliśmy w poprzednim numerze, przypomnijmy więc tylko, że omawiano możliwości rozwoju komunikacji w oparciu o dostępne fundusze pomocowe. To jednak kwestia dalszej przyszłości, która nie rozwiązuje bieżącego problemu. Wciąż pozostaje na szczęście linia 720, dojeżdżająca do Ronda Wiatraczna, jednak częstotliwość jej kursów nie załatwia potrzeb wszystkich mieszkańców Wiązowny.
– Przy okazji dementujemy informację rozpowszechnianą przez osoby nieżyczliwe obecnym władzom o planowanej likwidacji linii 720 bądź likwidacji kursów do Glinianki – informuje w specjalnym komunikacie Janusz Budny, kierownik referatu organizacyjno–administracyjnego gminy Wiązowna. – Mamy w budżecie przeznaczone 320 tys. zł na finansowanie tej linii. Wiążą nas wzajemne umowy z ZTM i dopóki strony wywiązują się ze swoich zobowiązań nie ma mowy o likwidacji lub zawieszeniu funkcjonujących kursów.
Najprostszym rozwiązaniem było zapełnienie luki powstałej po wycofaniu się PPKS przez firmę prywatną – i tak się stało. Oficjalnie już wiadomo, że wójt Marek Jędrzejczak dał zgodę na wprowadzenia kursów na linii Rzakta–Otwock–Rzakta firma OLPEX–P, znanej powszechnie jako Wilga-Bus. Przewoźnik uruchomi komunikację już za tydzień, 26 lutego. Dokładny rozkład jazdy autobusów drukujemy poniżej jako pierwsi : Rzakta – Glinianka – Świerk – Otwock

[MiniBus.com.pl]Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.